Ev.Gümüşhane

Cumhuriyetin 100. Yılı İçin 7 km Yürüdüler

Vali Tanrısever MÜSİAD’a konuk oldu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Gümüşhane’ye Geliyor
Yunanistan’daki Rumlardan depremzedelere yardım

Gümüşhane Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Cumhuriyet’in 100. yılına özel olarak Örümcek ormanlarına yürüyüş düzenlendi.

Gümüşhane’nin Kürtün ilçesi sınırlarında bulunan ve Türkiye’nin önemli karışık ormanlarından birisi olmasının yanında içerisindeki yüzlerce yıllık ağaçların göğe uzandığı canlı ağaç müzesi ‘Örümcek Ormanları’ Cumhuriyetin 100. yılına özel olarak düzenlenen çok önemli bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. 

Gümüşhane Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yüzlerce kişinin katılımı ile Cumhuriyetin 100. yılı kutlamaları kapsamında düzenlenen yürüyüş programı için sabahın erken saatlerinde yola çıkan yaklaşık 300 kişilik grup, sonbaharla birlikte adeta bir renk cümbüşüne dönen Örümcek Ormanları’na akın etti. Programa katılan doğa severler Çırıkdüzü yaylası ile anıt ağaçları arasında düzenlenen etkinlikte toplamda 7 km’lik bir yolu yürüdü. 

Cumhuriyetin 100. yılını coşku ve heyecanla kutlamak amacıyla düzenlenen etkinlik, Gümüşhaneli doğa severlerin katılımıyla bugün gerçekleşti. Örümcek Ormanların muhteşem manzarası eşliğinde yapılan yürüyüş turu katılımcılara eşsiz anlar yaşattı.

Düzenlenen etkinliğe Gümüşhane Valisi Alper Tanrısever, Kürtün Kaymakamı Okan Dağlı, Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, Kürtün Blediye Başkanı Enver Şen, Gençlik ve Spor Gümüşhane İl Müdürü Mücahit Atalay, kurum, kuruluşlar ve STK temsilcileri ve çok sayıda öğrenci katıldı.  

Paylaş

YORUMLAR

Ana Sayfa
Video
Ara