Ev.Gümüşhane

GÜBDER’den Sungurlu ve Doğan’a vefa programı

500 günde tamamlanacak
Gümüşhane’nin yeni İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetçi oldu
Torul’da Mehmet Akif’i anma programı düzenlendi

Yaşanan Pandemi ve Deprem nedeniyle üç yıldır yapılamayan toplantı TCDD Genel Müdürü Hasan Pezük’ün ev sahipliğinde Kule Salon Sosyal Tesislerinde yapıldı. 

Sabah kahvaltı ile başlayan program açılış ve protokol konuşmaları ile devam etti. Açılış konuşmasında GÜBDER Başkanı Erol Tekçe, “Bugün Gümüşhane’nin kalemiye sınıfının ekseriyetinin yer aldığı gecede iki tarihi şahsiyetin onuruna bir programla toplantımıza başladık. Medarı iftiharlarımız Lütfi Doğan Hocamız ve M.Oltan Sungurlu Bakanımızı ağırlıyoruz. Her ikisine de “Asırlık Çınar Vefa Nişanesi” takdimi hazırladık. Kendilerinden yöneticiler için devlet adabı ve İslam akaidine göre yönetici sorumluluğu bahsinde nasihatler alacağız. İki güzide şahsiyetimiz ile birebir özel hasbihalde bulunacağız. Allah her iki tarihi şahsiyetimize sağlıklı ve uzun ömürler versin” dedi. 

Programa ev sahipliği yapan TCDD Genel Müdürü Hasan Pezük ise, bu güzel programı organize eden GÜBDER Başkanı ve yönetimine kendilerini bir araya getirdiği için teşekkür ederek, “Gümüşhane ailesinin aydın kesiminin büyük bölümünün bugün bu çatıda güzel bir buluşma gerçekleştirdi. Üç neslin bir arada yer aldığı bu güzel programı onurlandıran tüm bürokrat ve STK Başkanlarımızla neler yapabileceğimiz konusunda fikir alışverişinde bulunacağız, gelecek için neler yapabileceğimizi değerlendireceğiz. Geçmişin tecrübesini Sayın Bakanımız Oltan Bey ve Lütfi Hocamızdan, bugünün temsilcileri Sayın Vekillerimizden ve yarınla ilgili hedefler açısından da GGA öğrencilerini dinleyeceğiz. Bu güzel buluşmadan çok güzel sonuçlar çıkacaktır. Buna vesile olduğumuz içinde bizlerde çok mutlu olduk. Bende eski bir STK kimliği olan kardeşinizim. Büyükşehirlerde organizasyon yapmak çok zordur bu anlamda. Bürokratlar Dernek Başkanımıza bu anlamda arkadaşlarım adına çok teşekkür ediyorum. Tabi çalışmalarımızda bu tür bir araya gelmeleri ötelememiz lazım. Bugün ayrıca işimizin yetiştirmiş olduğu bizlere rol model olan sayın bakanımız ve hocamızı da misafir ediyoruz. Bu vesile ile ben kendilerine uzun ömürler diliyorum” diye konuştu.

AK Parti Gümüşhane Milletvekili Celalettin Köse de “İki güzide şahsiyetimizin önünde ve bürokratlarımızın önünde bu güzel birlikteliğe vesile olan Başkanımız Erol Beye ve Genel Müdürümüz Hasan Beye teşekkür ediyoruz. Gümüşhaneli olmak bir ayrıcalıktır. Bunu öğrencilik yıllarımda İstanbul’da çok yaşadım. İstanbul’da çoğu zaman GBT yoklamalarında bunun farkını çok yaşamışımdır. İnşallah bu gururu yaşamanın bizlere yüklediği vekalet görevi ile Gümüşhanemize hizmet etmeye gayret edeceğiz. Bugün memleketimin güzide fertleriyle beraber olmaktan dolayı çok mutlu oldum” ifadelerini kullandı.

MHP Gümüşhane Milletvekili Musa Küçük ise, Filistin’deki vahşeti hatırlatarak “Bu medeni dünyanın tek dişi kalmış canavarlaşmış haline üzülerek ve öfkeyle şahitlik ediyoruz. Milletvekili olmadan önce eski vekillerimizle sayın Bakanımız ve Hocamızın partiler üstü şahsiyetler olarak saygınlıklarının ne derece büyük olduğuna şahitlik etmiştim. Onlarla bu güzel günde bu güzide toplulukla beraber olmaktan dolayı gurur duydum, mutlu oldum” dedi.

Eski Erzurum Senatörü, Gümüşhane Milletvekili ve Diyanet İşleri Eski Başkanı Lütfi Doğan ise “Kardeşlik hukukunu en güzel uygulayan bir vilayetin insanları olarak ne kadar duysak azdır. Gümüşhaneliler dedikodu yapmayan, gıybet etmeyen, gücü yettiği kadar Allah’ın buyruklarına uyan ve birbirini seven bir şehrin insanlarından müteşekkirdir. Ahmet Ziyaüddin efendinin evlatlarına da bu yakışır. Yardımlaşma ve birbirlerinin ihtiyaçlarını gören birbirlerini kırmayan incitmeyen bir şehirdir. Bizleri bir araya getiren başkanımıza çok teşekkür ederim. Ben Gümüşhane’de imamlık yaptım. O yıllarda Sayın Bakanımızın muhterem babaları Süleyman beyle bir hac yolculuğu da nasip olmuştu. Peygamberimiz bir hadisi şerifinde ‘Ya hayır konuşun yada susun’ buyurmuştur. Birbirinize yardımcı olun, şakın kırıcı olmayın. Allah hepinizden razı olsun hepinizi Allah’a emanet ediyorum” diye konuştu.

Adalet ve Milli Savunma eski Bakanı Mahmut Oltan Sungurlu da “Ben sayın Celalettin beyin babasını da, dedesini de tanırım. Musa beyin ailesini de tanırım. Uzun süre vekillik, bakanlık yaptım ancak hiçbir kamudaki işleyişte hak etmeyene hak ihdas etmedim, hak edene de haksızlık etmedim. Hiçbir imtihana müdahale etmedim. Doktorlara karışmadım, imamlara karışmadım, kimseyi de karıştırmadım. Çünkü Anadolu’da bunların sıkıntılarını yaşayarak gördüm. Hocam benim Hocam. Siyasi hayatım boyunca kimseyle dövüşmedim. Bunu hizmette rekabet olarak gördüm. Şimdi buraya geldim, çoğunuzu tanıyamadım. Bürokraside siyasetçilerimize kendinizi tanıtın, siyasetçilerimiz de bürokratlarıyla dayanışma içerisine girsin. Bu size vasiyetimdir. Erol Beyler yanıma geldi bizler yorulduk bırakmayı düşünüyoruz bu işleri. Sakın dedim bu yaptığınız işler çok kıymetli bu öğrencilerle ilgili yaptıklarınıza hevesleniyorum devam edin dedim. Ben size başka bir şey söylemiyorum sizlere hocama ve yeni milletvekillerimize de başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Programda daha sonra “Asırlık Çınar Vefa Nişanı” törenine geçildi. Nişaneleri Lütfi Doğan’a Milletvekili Celalettin Köse, M.Oltan Sungurlu’ya ise Milletvekili Musa Küçük takdim etti. Akabinde GÜBDER Başkanı Erol Tekçe ise ev sahibi Hasan Pezük’e teşekkür plaketi takdim etti. 

Verilen kısa bir aradan sonra programın ikinci bölümüne geçildi. İkinci bölümün başında GGA öğrencileri mezuniyet töreni yapıldı. Öğrencilere mezuniyet sertifikalarını üst düzey bürokratlar ve Federasyon Başkanları takdim etti.  

Mini takdim töreninden sonra IV.İstişare Toplantısına geçildi. Toplantıyı yönetmek üzere oluşturulan divan heyeti tespitine gidildi. GÜBDER Başkanı Erol Tekçe Başkanlığında Başkan Vekili Kemal Nalçacı ve GGA direktörü Dr.Turan Şişman ve katip üyeler Zehra Gürbüz ve Zeynep Uçan’ın yerini almasıyla toplantı başladı. Tüm bürokrat ve dernek başkanları mevcut durum ve gelecek hedefleri açısından kişisel görüşlerini dile getirdi.

Bu programın ardından etkinliğin üçüncü ve son bölümü olan “Gümüşhane STK’ları Genişletilmiş İstişare Toplantısı” başladı. 

Toplantıya Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Akçay, İstanbul GÜDEF Başkanı Bayram Demir, Ankara GÜDEF Başkanı Hamdi Aslan, Kocaeli GÜDEF Başkanı Selami Kolcu, İzmir Gümüşhaneliler Dernek Başkanı Engin Ayvaz, Eskişehir Gümüşhaneliler Dernek Başkanı İrfan Ataman, Bursa Gümüşhaneliler Dernek Başkanı Süleyman Akçay, Isparta Gümüşhaneliler Dernek Başkanı Kemal Özgür, Mersin Gümüşhaneliler Dernek Başkanı Uğur Kaya, Konya Gümüşhaneliler Platform Başkanı İsmail Demirel, Konya Şiranlılar Dernek Başkanı Yalçın Yılmaz, Trabzon Gümüşhaneliler Dernek Başkan V. Yusuf Özgün ve birçok STK Başkanı katıldı. 

GTSO Başkanı İsmail Akçay, Gümüşhane gündemli bir açılış konuşması yaptı. Başkan Akçay, son zamanlarda Gümüşhane maden sektöründeki sıkıntılar hakkında bilgi verdi. GÜBDER Başkanı Erol Tekçe’nin konuşma sırasında “Başkanım bu ve buna benzer önemli başlıklarda Gümüşhane’de bir çalıştay yapalım” fikrine “Birlikte yapalım olur” diyerek görevin organizasyonunun sekreterya işi de Ostim Teknik Üniversitesi Öğretim Görevlisi ve GGA Direktörü Doç.Dr.Turan Şişman’a verildi.

Daha sonra yapılan istişareler sonucunda Gümüşhane nüfusunun yoğun olduğu şehirlerde federasyon oluşumu hızlandırılması, bununla ilgili gerekirse bölge federasyonları kurulması, teşvik ziyaretlerinin özellikle mevcut federasyon başkanı ve GÜBDER başkanı ve diğer büyük derneklerin karşılıklı ziyaretler yaparak Konfederasyon fikrinin olgunlaştırılıp nihayete erdirilmesi karar altına alındı. 

Program aile fotoğrafı çekilmesiyle son buldu.

Paylaş

YORUMLAR

Ana Sayfa
Video
Ara