Halkbankası ile Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası arasında ‘’ ’Paraf Ticari Kredi Kartı ile Güvenceli Tedarik Zinciri Finansmanı’’ protokolü imzalandı.

Ev.Ekonomi

Halkbankası ile Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası arasında ‘’ ’Paraf Ticari Kredi Kartı ile Güvenceli Tedarik Zinciri Finansmanı’’ protokolü imzalandı.

Gümüşhane’de ucuz et ve ve kıyma izdihamı
Başkan Çimen’den Belediye işçilerine rekor zam
Gümüşhane o istatistikte Türkiye ikincisi oldu

GTSO İLE HALKBANK ARASINDA   ‘’PARAF TİCARİ KREDİ KARTI İLE GÜVENCELİ TEDARİK ZİNCİRİ FİNANSMANI PROTOKOLÜ’’ İMZALANDI

Halkbankası ile Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası arasında ‘’ ’Paraf Ticari Kredi Kartı ile Güvenceli Tedarik Zinciri Finansmanı’’ protokolü imzalandı.

Halkbank Trabzon Bölge Koordinatörü Ömer Batur, Halkbank Bölge Ticari ve Kobi Pazarlama Bölüm Müdürü Davut Ali Suiçmez, Halkbank Gümüşhane Şube Müdürü Ali Özkan ve Kobi Müşteri İlişkileri Yetkilisi Ziya Sertaç Güven odamızı ziyaret ederek Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanımız İsmail Akçay ile ’Paraf Ticari Kredi Kartı kullanan GTSO üyelerine önemli ayrıcalıklar sunan ‘’Paraf Ticari Kredi Kartı ile Güvenceli Tedarik Zinciri Finansmanı’’ protokolü imzaladı.

Halkbank ile odamız arasında imzalanan ve satıcıya tahsilat güvencesi, alıcıya da 18 aya kadar vade imkanı tanıyan Paraf Ticari Kredi Kartı ile Güvenceli Tedarik Zinciri Finansmanı protokolü hakkında bilgi veren Halkbank Trabzon Bölge Koordinatörü Ömer Batur, ‘’ İmzalanan protokol  ile Satıcı firmalar, peşin, taksitli veya vadeli mal ve hizmet satışı ve müşterilerin nakit döngülerine göre 4 farklı modelde çoklu vadede POS ile satış yapma imkanı elde edecek. Para transferi, çek, senet, teminat mektubu yerine Paraf Ticari Kredi Kartları ile tahsilatın yapılması sayesinde operasyonel risk ve finansman maliyetleri ortadan kalkacak. Sadece satıcı firma özelinde kullanılabilecek özel Paraf Ticari Kredi Kartı limiti ile satıcı firmaların tahsilatları güvence altına alınacak. Gerektiğinde kapalı devre çalışan, sadece üye iş yerinde geçerli limit tanımı ile müşteri sadakati sağlanacak. Alıcı firmalar ise finansmana kolay erişim imkanı sağlarken, maliyetsiz, vadeli mal alma fırsatı elde edecek. Mal ve hizmet alımlarında 540 güne varan taksit, vade veya esnek vade imkanının yanı sıra kredi, çek, senet, teminat mektubu yerine Paraf Ticari Kredi Kartları ile kolay ve uygun maliyetli ticaret imkanı sağlanacak ve nakit taşıma riski gibi operasyonel riskler ortadan kalkacak. Alıcılar, mal alım ve ödeme kayıtlarını düzenli olarak takip etme ve muhasebeleştirme kolaylığı da elde edecek. ’dedi.

İmzalanan protokol kapsamında Halkbank Paraf ticari kredi kartı kullanan GTSO üyelerinin  vadeli mal alım satımı, bankalardan kredi çekmekte ve çek senet gibi işlemlerinde yaşadığı problemlerin daha da azalacağına inandığını belirten GTSO Başkanımız İsmail Akçay, ‘’ Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğimiz(TOBB) ile Halkbank arasında imzalanan anlaşmanın lansman törenine bende  video konferans aracılığı katıldım. Halkbankası yetkililerimizle odamız arasında imzalamış olduğumuz bu protokol pandemi dolayısıyla zor bir süreç yaşayan,  mal versem alacağımı nasıl  tahsil ederim diyen satıcıya, işyerime mal alsam nasıl zorlanmadan ödeyebilirim diyen alıcıya da  banka garantisi sağlıyor. Protokolün hayata geçmesini sağlayan TOBB Başkanımız Sayın M.Rifat Hisarcıklıoğlu ve Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan’a da teşekkürlerimi ileterek, imzaladığımız ’Paraf Ticari Kredi Kartı ile Güvenceli Tedarik Zinciri Finansmanı’ protokolünün başta üyelerimiz olmak üzere şehrimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. ’şeklinde konuştu.

Paylaş

YORUMLAR

Ana Sayfa
Video
Ara