Ev.Sağlık

Gümüşhane Devlet Hastanesinde bir ilk daha

Niçin Kışın Kalp Krizi Geçirme Riski Artıyor?
Her Bel, Sırt Ağrısı Covid – 19 Belirtisi Mi?
COVID KAYNAKLI KALP VE DAMAR HASARINA DİKKAT!

Daha donanımlı, daha konforlu ve ferah bir ortamda vatandaşa kaliteli sağlık hizmeti sunan Gümüşhane Devlet Hastanesinin doktorlarından Op. Dr. Atalay Şahin, Gümüşhane’de ilk defa meme kanseri sonucu bir göğsünü kaybeden hastaya yeni bir göğüs yaparak hastanın sırt kası ve derisini kullanıp bunun altına implant yerleştirerek yeni bir göğüs elde etmeyi başardıklarını söyledi.

Yaptığı açıklamada meme kanserinin kadınlarda oldukça sık görüldüğünü ve bu nedenle maalesef birçok kadın göğsünü kaybettiğini, bunun sonucunda da hem kozmetik olarak kötü bir görünüm hem de psikolojik olarak hastaların kendini kötü hissettiğini anlatan Op.Dr. Şahin, “Polikliniğimize başvuran hastamızın daha önceden meme kanseri nedeniyle sağ memesinin ameliyatla alınması gerekmiş. Ve bu yüzden sağ meme dokusunu tamamen kaybetmişti. Biz de Gümüşhane’de ilk defa kendi dokusundan yeni bir meme yaparak bu noktadaki şikayetini elimizden geldiğince giderebileceğimizi hastamıza ilettik. Hastamızın operasyonu kabul etmesinden sonra yaklaşık 4-5 saatlik bir ameliyatla, tıp literatüründeki adıyla; latissumus dorsi kas-deri flebi ile meme rekonstrüksiyonu gerçekleştirdik. Yani hastamızın kendi sırt kası ve derisini kullanıp bunun altına implant yerleştirerek yeni bir meme elde etmeye çalıştık. Ameliyatın ardından hastamızı servise aldık. Birkaç gün gerekli pansuman ve takibini yaptıktan sonra şifa ile taburcu edeceğiz” dedi.

Plastik Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Atalay Şahin, bu ameliyatın başarılı geçmesine yardımcı olan bütün ekip arkadaşlarına ve bu konuda kendisine güvendiği için hastasına teşekkür etti.

Paylaş

YORUMLAR

Ana Sayfa
Video
Ara