Memur-Sen’den 12 Eylül mesajı

Ev.Gümüşhane

Memur-Sen’den 12 Eylül mesajı

GÜSİAD, Gümüşhane gündemiyle toplandı
Gümüşhane Belediyesinden Basın Açıklaması
‘’BU TÜR HAİN EYLEMLERLE BİZLERİ YILDIRABİLECEKLERİNİ ZANNEDEN BU ALÇAKLAR, YÜCE TÜRK MİLLETİNİN GEÇMİŞİNDEN HABERSİZDİRLER’’

12 Eylül askeri darbesi ile demokrasisi örselenen Türkiye’nin AK Parti hükümeti ile tarihin seyrini değiştirdiğini kaydeden Şeker, “Siyaset, bir toplumun bugününü doğru kurallar ve yöntemlerle idare etme ve geleceğini doğru planlama düşüncesi ve eylemidir. 41 yıl önce bugün, Türk demokrasi tarihimize kara bir leke olarak geçen 12 Eylül Askeri Darbesi yaşanmıştır. Darbe sürecinde, yaklaşık 650 bin kişi gözaltına alınmış, 1 milyon 683 bin kişi fişlenmiş, 14 kişi cezaevlerindeki açlık grevlerinde ölmüş, 171 kişi sorgularda ve cezaevi işkencelerinde can vermiş, 49 kişi idam edilmişti. 12 Eylül sabahı ülkemiz postal sesleriyle uyanmış, o güne kadar edindiği tüm demokratik kazanımlarını kaybetmiştir. Bu aziz millet o zihniyeti bu topraklardan silip atmanın mücadelesini o gün olduğu gibi bugün de vermeye devam ediyor. İnsanca yaşamanın en temel taşı olan demokrasinin bizlere vermiş olduğu haklarımızı kullanarak, bu ülkede milletimizin söz sahibi olmuş ve kendi iradesiyle belirlediği bir hükümetle yönetilmektedir” dedi.

12 Eylül’ün acı bilançosunun karşısında sandığın gücünün ve öneminin ne kadar büyük olduğunu anlayan milletin Türkiye’de darbelere asla geçit verilmeyeceğini en son 15 Temmuz’da bir kez daha gösterdiğini ifade eden Şeker, “Merhum Adnan Menderes’in idamıyla başlayan utanç verici sürecin, 1980’de ve süregelen zamanda birçok kere gösterdiği hain yüzü, 15 Temmuz 2016’da milletimizin iman dolu göğsüne çarparak darmadağın oldu. Bu aziz millet en kutsalları arasında saydığı Türk Silahlı Kuvvetlerimizin arkasına saklanarak hain emeller taşıyan kişilere, gereken dersi net bir şekilde verdi. Milletimiz ile Türk Silahlı Kuvvetlerimiz arasına dinamit koymak isteyenlere Necip Milletiz geçit verilmeyeceğini tekrar beyan etmiştir. 12 Eylüllerin bir daha yaşanmaması için 15 Temmuz’da canını siper eden, bu topraklar için canını ortaya koyan bütün kardeşlerimize Allah’tan rahmet ailelerine de başsağlığı diliyorum. Rabbim ülkemizi yıllarca geriye götüren ve kalkınmasının önünde engel oluşturan 12 Eylülleri, 28 Şubatları ve 15 Temmuzları bu millete bir daha yaşatmasın inşallah” diye konuştu.

Paylaş

YORUMLAR

Ana Sayfa
Video
Ara