Gümüşhane Üniversitesi öğrencisi Alperen Berber Avrupa Şampiyonu!

Ev.Spor

Gümüşhane Üniversitesi öğrencisi Alperen Berber Avrupa Şampiyonu!

Gümüş 5 köşe
Ayvaz: Voleybol ülkesinin voleybol şehriyiz
Gümüşhanespor’un Teknik Direktör Bülent Demirkan Oldu

Henüz 18 yaşında olan Alperen, bu başarısıyla gelecek vadeden bir sporcu olduğunu ve önümüzdeki yıllarda daha da büyük başarılara imza atabilecek potansiyele sahip olduğunu göstermiş oldu.

Gümüşhane Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğrencisi olan milli güreşçi Alperen Berber, geçtiğimiz Kasım ayında dünya ikincisi olduktan sonra Avrupa Güreş Şampiyonasında da altın madalya kazanarak büyük gurur yaşattı.

Final müsabakasında Islam Ismailovich Aliev’i 4-3 yenerek Avrupa şampiyonu olan Berber, Samsunlu ve Samsun Büyükşehir Belediye Spor Kulübü sporcusu.

Elde ettiği başarı için çok mutlu ve gururlu olduğunu belirten Berber, “Başkanım bana inandı, hocalarım bana inandı. Başardığım için çok mutluyum. Aileme çok teşekkür ediyorum. Arkamda dağ gibi duran babama çok teşekkür ediyorum” dedi. 

Grekoromen stil 82 kiloda altın madalya kazanarak Avrupa Şampiyonu olan 18 yaşındaki Alperen Berber, “Çok mutluyum, çok gururluyuz, bu başarımı Türkiye’ye armağan ediyorum. 18 yaşında grekoromen şampiyonu oldum. Tarif edilemez bir duygu. O an ne olduğunu anlayamıyorsun. Yeni yeni fark etmeye başlıyorum” diye konuştu.

Paylaş

YORUMLAR

WordPress: 0
DISQUS:
Ana Sayfa
Video
Ara