Ev.Gümüşhane

Gümüşhane’de Haşereye Karşı Mücadele Başlatıldı

TOKİ İçin Çamlıca Önerildi
Arı sokması sonucu hayatını kaybetti
Yılbaşına özel düzenlemeler belirlendi

Gümüşhane Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından merkez ilçe genelindeki birçok mahallede sivrisinek, karasinek ve haşereye karşı ilaçlama çalışmaları başlatıldı.

Gümüşhane belediyesi ekiplerince başlatılan ilaçlama çalışmaları, Karadeniz Bölgesinde sadece Gümüşhane Belediyesinde olan özel bir ilaçlama makinesi ile 2 kişilik ekip ve tek bir araç ile kent genelinde gerçekleştiriliyor. Şehir merkezi genelinde yürütülen çalışmalar kapsamında ilk etapta Gümüşhane’de toplam 6 mahallede ki ilaçlama çalışmaları bitirilirken, Cuma gününe kadar devam edecek olan çalışmalar sonucunda ise Gümüşhane Merkez genelinde ki tüm mahallelerde ki çalışmaların yarın tamamlanması hedefleniyor.

“Çalışmalar Yaz Boyunca Devam Edecek”

Yürütülen ilaçlama çalışmaları ile ilgili Gümüşkoza’ ya özel açıklamalarda bulunan Gümüşhane Belediyesi Temizlik ve Fen İşleri Müdürü İsa Şanlıtürk,

“Haşere, sivrisinek ve karasinekle ilgili İlaçlama çalışmalarımız bugün itibariyle başladı. Cuma gününe kadar devam edeceğiz. Özellikle mahallelerimiz ve şehir merkezimizde olmak üzere büyük bir titizlikle çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Örneğin akşam saat ilk başladığımızda önce Kenar mahalleler, daha sonra aşağı mahallelere doğru en sonunda da ana caddeye gelip tamamlayıp çıkıyoruz. Biz dün akşam Akçadere Mahallesi, Bağlarbaşı Mahallesi, üniversite ve hastane bölgesi, Yenimahalle, İnönü Mahallesi ve Karşıyaka mahallelerinin tamamı ilaçlamalarını yaptık. Bugün ise şehir merkezi, Karaer Mahallesi, Hasan Bey mahallesi gibi bölgelerdin başlayıp daha sonra Süleymaniye Mahallesiyle devam edeceğiz. Tabii ilaçladığımız bir mahalleyi ertesi gün tekrar yine ilaçlıyoruz. Boş bırakmıyoruz. Şu ana kadar Altı mahalle ilaçladık. Bugün diğer mahallelerimizi de ilaçlayarak inşallah tüm hepsi bitireceğiz. Bugün bitecek ama yarın tüm mahalleleri tekrar ilaçlayacağız. Çalışmalarımız bu hafta ile sınırlı kalmayacak, yaz mevsimi boyunca devam edecek” dedi.

“Kullandığımız Makine Karadeniz’de Tek”

İlaçlama çalışmaları kapsamında kullanılan makinenin Karadeniz Bölgesinde tek olduğunu belirten Şanlıtürk,

“Bizim Bu kullandığınız makine enjektörlü püskürtmeli ve enjeksiyonlu olduğu için kullanımı konusunda çok insana ihtiyaç yok. Bu nedenle çalışmalarımız kapsamında iki elemanımız ve bir aracımız var. Bu kullandığımız makine yirmi beş metre menzil havaya ve elli metre uzaklığa ilacı püskürtebiliyor. Makinemiz Karadeniz bölgesinde taek. Kullandığımız bu makineden Karadeniz bölgesinde geçtiğimiz seneye kadar sadece Gümüşhane Belediyesinde vardı. O makineden Karadeniz bölgesinde yoktu, şuan var mı bilmiyorum, yani ilaçlama konusunda oldukça etkili bir makine” diye konuştu.  

Paylaş

YORUMLAR

Ana Sayfa
Video
Ara