Gümüşhaneli Otobüs Seferlerinden Şikâyetçi

Ev.Gümüşhane

Gümüşhaneli Otobüs Seferlerinden Şikâyetçi

Fonksiyonel yaklaşıma göre Otizm İyileştirilebilir
Gümüşhane’de şehit aileleri ve gaziler onuruna yemek
Komşu Siyasetçiler, Gümüşhane Toprakları Üzerinden Siyaset Yapmaya Devam Ediyor

Öğrencilerin yaz tatili nedeniyle şehirden ayrılmasının ardından Gümüşhane Belediyesi tarafından hayata geçirilen Yaz Tatili Otobüs Seferleri uygulaması vatandaşı mağdur ediyor.

Temmuz ayı başı itibari ile başlanan uygulamada Gümüşhane kent merkezi şehir içi ulaşımını sağlayan halk ve belediye otobüs seferleri yeniden düzenlenirken sefer sayıları azaltılmıştı. Yapılan düzenleme sonrası vatandaşların duraklarda bekleme süreleri artarken bu durum tepkilere neden oldu. Özellikle günün yoğun saatlerinde otobüslerin yetersiz kalması büyük bir sorun olarak öne çıktı. Üniversitelerin tatil olmasıyla birlikte sessizliğe gömülen şehirde bu durum geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da mağduriyetleri, mağduriyetlerde eleştirileri beraberinde getirdi.

Otobüs sefer sayılarının yetersizliğinin, özellikle Gümüşhane Devlet Hastanesine gitmek isteyen hasta ve hasta yakınları için ciddi mağduriyet oluşturduğu kaydedilirken, yetkililerden uygulamayı yeniden gözden geçirmeleri istendi.

Yaşanan sorun hakkında Gümüşkoza’ya şikâyetlerini ileten vatandaşlar uygulamanın zengin kesimi etkilemese de, toplu ulaşım kullanmak durumunda olan alt ve orta gelirli insanları olumsuz yönde etkilediği ifade edilerek, “Bu duruma acil bir çözüm bulunması gerekiyor. Günlük işlerimizi halletmek için bu otobüsleri kullanıyoruz. Özellikle hastaneye gitmemiz gerektiğinde randevularımızı kaçırıyoruz. Uzun süre duraklarda bekliyoruz. Hem gelişte hem de dönüşte çok zaman kaybediyoruz. Şehrin dışına yapılan bir hastanemiz var ve bu hastanenin ulaşımı da sıkıntılı. Açıkçası Gümüşhane’de ki otobüs sorunundan bıktık, usandık” sözleri ile en kısa zamanda seferlerin artırılmasını talep etti.

 Haber; Selman Öztürk

Paylaş

YORUMLAR

Ana Sayfa
Video
Ara