Kadınlardan kermes

Ev.Gümüşhane

Kadınlardan kermes

Bakkallar Odasından ZİMEM çağrısı
Ulaştırma ve Altyapı Bakanından Zigana Tüneli Açıklaması
Karahanoğlu: Bu şehri hep birlikte yöneteceğiz

Karşıyaka Mahallesi 15/A adresinde 28 Ağustos’a kadar devam edecek kermesin açılışını Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek ve eşi Sibel Taşbilek gerçekleştirdi.

Açılışın ardından eşiyle birlikte kermesi gezerek Türk Kadınlar Birliği Gümüşhane Şube Başkanı Aynur Çubukçu’dan bilgi alan Vali Taşbilek kermesin hayırlı olması temennisinde bulundu.

Türk Kadınlar Birliği Gümüşhane Şubesi olarak her zaman kadınların yaptıkları el işlerini, ürettikleri yöresel ürünleriyle ev ekonomilerine destek vermelerini önemsediklerini kaydeden Çubukçu, “Daha önceden söz verdiğimiz gibi kadınlarımızı teşvik etmek amacıyla bu kermesi düzenliyoruz. Amacımız biraz da kooperatifleşmeye teşvik etmek. İkinci acımız ise Gümüşhane’de ihtiyaç sahibi aileler ve öğrencilere yardım etmek, onların ev ekonomilerine katkıda bulunmak. Burada satış yapan kadınların el becerilerini geliştirmesi amacıyla bu kermesi düzenliyoruz. Bu arkadaşlarla beraber kooperatif kurulursa çok iyi olur. Kermeste 10 kişiye yakın bir ekiple satış yapıyoruz. Amacımız ve önceliğimiz ihtiyaçlı aileler ve öğrenciler. Kermesle okullar açıldığı zaman ihtiyaçlı öğrencilere de yardım edeceğiz” diye konuştu.

Paylaş

YORUMLAR

Ana Sayfa
Video
Ara