Kelkit’te Fırınlara Sıkı Denetim

Ev.Gümüşhane

Kelkit’te Fırınlara Sıkı Denetim

Olomobil Bilinmeyen Nedenle Alev Topuna Döndü
Gümüşhane’de fener alayı yürüyüşü gerçekleştirildi
Karahan’ın anne acısı

Zabıta Müdürlüğü ekipleri, halk sağlığını korumak amacıyla yürüttüğü denetimlere ara vermeden sürdürüyor. İletişim Merkezine gelen istek ve şikayet kayıtlarını göz önünde bulunduran zabıta ekipleri, fırınlara yönelik denetim yaptı. Fırsatçılığa geçit vermemek için gramaj kontrolleri gerçekleştiren Zabıta Müdürlüğü ekipleri, işyeri çalışma ruhsatını incelediği fırınlarda, hijyen denetimlerini de gerçekleştiriyor.

Zabıta Müdürlüğünden yapılan açıklamada, ilçe genelindeki fırınlara yönelik yapılan denetimlerin aralıksız şekilde devam edileceğini ifade edildi.

Belediye başkanı Aziz Nas ’ta konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada “Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz, İlçe merkezinde bulunan fırın ve unlu mamul satışı yapan iş yerlerinde denetim gerçekleştirdi. Denetimlerde ekmeklerin, gramajı ve fiyatı zabıta ekiplerimiz tarafından titizlikle incelendi. Halkımızın sağlığını korumak için fırınlarda rutin olarak denetimler gerçekleştiriyoruz. Hemşerilerimizin talepleri ve şikâyetlerini de dikkate alıyoruz. Özellikle gramaj ve hijyen konusunda çok hassasız. Halkımızın sağlığı bizim birinci önceliğimiz. Kurallara uymayan fırın ve imalathanelerin tamamını istenilen standartlara getirmek için de, çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Kurallara uymayan işletmelere ise gerekli cezalar uygulanıyor” diye konuştu.

Paylaş

YORUMLAR

Ana Sayfa
Video
Ara