Kürtünlüler iftar sofrasında buluştu

Ev.Gümüşhane

Kürtünlüler iftar sofrasında buluştu

Erbaş’tan gençlere: Ne yapıyorsanız en iyisini yapın
Gümüşhane Belediyesi 5 TIR yardım gönderdi
Yamaçtan Kopan Kayalar Karayolunu Kapattı

Ramada Gümüşhane Otelde düzenlenen iftar yemeğine il merkezinde yaşayan Kürtünlülerin yanında Kürtün’den ve Kürtünlü öğrencilerden de geniş bir davetli katıldı.

Kürtün ilçesiyle ilgili sinevizyon gösterimiyle başlayan iftar programının sunumunu Faruk Ünlü gerçekleştirirken, Özgür Sevindik’in okuduğu Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından oruçlar açıldı.

İftar yemeğinin ardından konuşan Kürtünlüler Platformu Başkanı Kemal Şükrü Sevindik, Kürtün ilçesinin tarihi derinliği, eşsiz coğrafi güzelliği ve kültürel hinterlandı itibariyle çok müstesna bir yer olduğunu belirterek, “Karadeniz’in Türkleşmesini ve İslamlaşmasını sağlayan Çepni Türkleri tarihte Kürtün’ü merkez edinmişlerdir. Bizler de bugün Kürtünlüler arasında birlik beraberlik, yardımlaşma, dayanışma ve tanışıklığımızı artırarak güzellikler inşa edebiliriz. Rahmet ve bereket ayı olan Ramazan’ın manevi ikliminden bu yönde yararlanabiliriz. Platform olarak hem hemşerilerimizin hayatını kolaylaştıracak ve hem de ilçemizin gelişimine katkıda bulunmak istiyoruz” dedi.

Programda son olarak kemençe sanatçısı Murat Güner sahne aldı. Güner, yöresel türkülerden sunum ile başladığı programına horon ile devam etti. Konuklar Güner’in kemençesi eşliğinde coşkuyla horon oynadı.

Paylaş

YORUMLAR

WordPress: 0
DISQUS:
Ana Sayfa
Video
Ara