Kürtünlüler Platformu Dernekleşme Kararı Aldı

Ev.Gümüşhane

Kürtünlüler Platformu Dernekleşme Kararı Aldı

Şimşek Kelkit Tapu Müdürü oldu
Gümüşhane’de kestiği ağacın altında kalarak feci şekilde can verdi
Kaya’dan 2 Eylül Dünya Gümüşhaneliler Günü mesajı

Kürtünlüler Platformu 2. Genel Kurul Oturumunu gerçekleştirerek sonuç bildirgesi yayımladı. 02 Mart Cumartesi günü saat 19.00’da Ramada Otel’de gerçekleştirilen toplantıda genel kurul üyelerince; platformun geleceği ve dernekleşme süreci, etkinlik ve faaliyet alanları müzakere edilerek karara bağlandı. Genel kurulca alınan kararlar bir sonuç bildirgesi ile kamuoyuna duyuruldu.

Gündeme getirilen konuların müzakeresi sonucu oybirliği ile alınan kararlara göre;

1- Ülkemizin ilimizin ve ilçemizin daha yaşanabilir daha gelişmiş daha mutlu bir yerler olabilmesi için çözüm odaklı çalışma ve etkinlikler yürütmek. Diğer tüm paydaşlar ile uyum ve yapıcı rekabet ile hareket etmek.

2- Şehirde yaşayan Kürtünlüler arasında birlik, beraberlik, dayanışma ve yardımlaşma duygu ve pratiğini geliştirebilmek için çaba ortaya koymak.

3- Kürtün’ün tarihi, coğrafi sosyal ve kültürel kimliğinin korunması ve tanıtılmasına yardımcı olmak. Bu konuda merkezi ve yerel yönetimler ile işbirliği yapmak

4- Şehrin imkan ve kabiliyetlerinden tüm paydaşların daha adil ve eşitlikçi paylaşımı için çözüm odaklı çalışma ve etkinlikler yürütmek.

5- Gerek şehirde gerekse şehir dışında orta ve yükseköğrenimine devam etmekte olan Kürtünlü öğrencilere destek vermek.

6- Kürtün’ün cennetvari coğrafyasının, yaylalarının, ormanlarının ve coğrafi işaretli ürünlerinin doğal olarak kalabilmesi ve gelecek nesillere ulaştırılabilmesi için farkındalığın artırılması, tanıtılması ve korunması için tüm paydaşlar ile işbirliği ve etkinlikler yürütmek.

7- Kürtün’ün sınırlarının korunması için her tür yasal ve meşru çabayı ortaya koymak ve hukuk içerisinde yürütülen mücadelelere destek olmak.

8- Gerek tarihi süreçte ve gerekse güncel dönemde Türkiye’nin değişik bölgelerine göç etmiş Kürtünlüler ile tanışma, yardımlaşma, dayanışma ve kültürel etkileşim kurmak.

9- Şehirde, ülkede ve ülke dışında çalışma hayatına devam eden Kürtünlü akademisyen, bürokrat, iş insanı ve kanaat önderleri arasında iletişim, birlik, beraberlik, yardımlaşma ve dayanışma ruhu tesis ederek şehrimiz ve ilçemiz lehine sinerji oluşturmak.

10- Platform genel Kurulunun yetkilendirdiği Kemal Şükrü Sevindik, Şaban Çakmak, Faruk Ünlü, Osman Şatır, Kemal Ceylan, Murat Koca, Erol Düzgün, Turgut Kır, Hüseyin Ak, Adil Karakaş, Emre Meral, Mustafa Şatır, Ali Altuntaş’tan oluşacak geçici yönetim kurulunun Mayıs ayı sonuna kadar dernekleşme sürecini tamamlaması” şeklinde sıralandı.

Genel Kurula katılan isimler ise;“Kemal Şükrü Sevindik, İbrahim İbili, Murat Koca, Adil Karakaş, Mustafa Şatır, Faruk Ünlü, Emre Meral, Mustafa Olgun, Hamza Bayrak, Hakkı Güldal, Kemal Bayrak, Ali Şen, Mehmet Koca, Cihat Taşkın, Fatih Düzgün, Sırrı Yılmaz, Kemal Ceylan, Özer Yılmaz, Gökhan Köse, Zafer Yılmaz, Hüseyin Ak, Murat Altuntaş, Kahraman Kır, Özgür Yılmaz, Ercan Özsoy, Özgür Sevindik, Birol Şatır, Yusuf Koç, Ali Altuntaş, Ali Bayrak, Osman Şatır, Beytullah Gündüz, Şaban Çakmak, Orhan Köse, Turgut Kır, Mutlu Sevindik, Selma Bodur, Ali Bodur, Hayrullah Aslan, Salim Yılmaz, Bahtiyar Bayrak, Mücahit Sevindik, Erdoğan Bedir, Muhammet Kanat, Abdurrahim Sevindik, Nuri Yılmaz, Erol Düzgün, İlhan Bilgin, Hasan Düzgün, Yavuz Şen, Erol Güldal, Halil Şen, Adem Küçük, Orhan Koca, Sinan Köse, Yaşar Köse, Mehmet Sevindik, Ersin Gündüz, Soner Güldal, Zafer Kumaş, Aydın İleri, Çetin Düzgün, Onur Güldal, Oktay Meral, İlyas Güvendi, Yılmaz Düzgün, Hasan Meral, Gülperi Meral, Habip Güldal” oldu.

Paylaş

YORUMLAR

Ana Sayfa
Video
Ara