Ev.Gümüşhane

Tamirat Bitti, Korkuluklar Bitmedi

Zafer Elektrik Karadeniz Bölge Birincisi oldu
Gümüşhane İl Özel İdaresi denetimden geçti
MİLLETVEKİLİ KÜÇÜK’ÜN GİRİŞİMİYLE GÜMÜŞHANE ÜNİVERSİTESİ’NDEN ÖNEMLİ SUNUM

Gümüşhane’nin Kürtün ilçesinde 1990 yılında yaşanan sel felaketi ile hasar gören köprü, 34 yıl aradan sonra tamir edilerek Eylül ayı sonunda hizmete sunuldu. Aradan geçen iki aylık sürede köprü hizmet vermeye başlarken, korkulukların hali hazırda yapılmamış olması güvenlik sorunu yaratıyor.

Konuyla ilgili 27 Eylül’de Gümüşkoza’ya açıklamalarda bulunan Kürtün Kaymakamı Okan Dağlı, Kürtün Belediyesi Eski Başkanı Ahmet Kanat’ın ihaleyi almasıyla sürecin hızlandığını ve köprüyü açma noktasına getirdiklerini dile getirmiş, köprü korkuluklarının ise İl Özel İdaresi tarafından yapılacağını kaydetmişti.

Yıllardır atıl olan köprü yöre halkı tarafından kullanılmaya başlanmış olsa da aradan geçen iki aylık sürede İl Özel idaresi tarafından yaptırılması beklenen korkuluklar ile ilgili herhangi bir çalışma yapılmadığı öğrenildi. Yapılmayan korkuluklar ciddi anlamda risk oluştururken, çalışmaların neden yapılmadığı ise merak konusu oldu.

Konu ile ilgili Gümüşkoza’ya konuşan yöre halkı köprünün tamamlandığını dile getirirken, “Köprü güçlendirme yapılarak hizmete alındı. Yaklaşık 2 aylık süreden beri kullanılıyor. İl Özel İdaremiz tarafından demir korkulukların takılmasını bekliyoruz. Köprü için 34 yıl bekledik. İnşallah bu korkulukları da 34 yıl beklemeyiz” ifadelerini kullandı.

Paylaş

YORUMLAR

Ana Sayfa
Video
Ara