Ev.Gümüşhane

TÜBİTAK Bilim Söyleşilerinde bir araya geldiler

Hareketlerinizde Yavaşlama Varsa Dikkat! Parkinson Sinsice İlerliyor.
GÜDEF’den coşkulu açılış
İl Milli Eğitim Müdürlüğüne 86 Kişilik TYP Kontenjanı

Torul Şehit Tamer Özdemir Anadolu Lisesi’nde bir araya gelen öğrenciler Biyomimikri (doğayı taklit ederek inovatif fikirler üretme) disiplini ile ilgili bilgi paylaşımı yaptı.

Öğrencilerin kariyer seçenekleri konularında bilgilenmelerini sağlamak amacıyla düzenlenen söyleşi etkinliği öğrencilerin Biyomimikri’ye olan ilgilerini ve meraklarını paylaşmalarına olanak sağlayarak doğa, bilim ve teknoloji alanında yeni bakış açıları kazandırdı. 

Etkinlikte Gümüşhane Üniversitesi Şiran Dursun Keleş Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Dr. Öğr. Üyesi Fevziye Bekar tarafından öğrencilere kariyerleri hakkında bilgiler veren bir konuşma gerçekleştirildi. 

Sunumun ardından Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü öğrencileri Dilek Ercan, Mustafa Mete, Emine Avcu ve Cemile Taş ise Biyomimikri ve doğadan ilham alınan tasarım örnekleri hakkında etkinlikte bulunanlara detaylı bilgi verdi.

Torul ilçe Milli Eğitim Müdürü Eyyüp Zengin ve Torul Şehit Tamer Özdemir Anadolu Lisesi Müdürü Gökhan Seyis, bilim söyleşisine katılanlara teşekkür amacıyla hediyeler verdi. 

Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek bilginin paylaşarak artacağını belirterek, gerçekleştirilen etkinlik hakkında şunları söyledi: “TÜBİTAK Bilim Söyleşileri kapsamında, Torul Şehit Tamer Özdemir Anadolu Lisesi öğrencileri ve TÜBİTAK 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projesi ekibimiz bir araya geldiler. Bu anlamlı etkinlikte, ekip üyeleri adı geçen proje hakkında bilgi paylaşımı yaparak öğrencilerin yeni bir bakış açısı kazanmalarına imkan sağladılar. Biyomimikri; sadece bir bilim dalı değil, aynı zamanda geleceğin sürdürülebilir ve yenilikçi çözümlerini bulmamıza yardımcı olacak bir yaklaşım. Burada başlattığımız bu paylaşım, üniversite adayı öğrencilerimizin gelecekteki projelerini ve kariyerlerini şekillendirmelerine yardımcı olacaktır. Bu vesileyle de etkinliğin gerçekleştirilmesinde emeği geçenleri kutluyorum.”

Paylaş

YORUMLAR

Ana Sayfa
Video
Ara