Ev.Gümüşhane

Sironcu Baba’ya GESOB’dan Teşekkür

Uluslararası öğrencilerden örnek davranış
HES İlk Meyvelerini Vermeye Başladı!
Saha uygulamalarının ikinci durağı Karaca Mağarası oldu

Gümüşhane’nin geleneksel tadı olan sironun kentte istihdam oluşturan bir sektör haline dönüşmesinden onur ve gurur duyduğunu belirten Başkan Zengin, “Gümüşhanemiz’in geleneksel tadı olan Siron, genç girişimci kardeşimiz Ali Doğan’ın çabalarıyla hem iç pazarda hem de Avrupa pazarında büyük ilgi görüyor. Bizde Gümüşhane Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak genç girişimci kardeşimiz Ali Doğan’ı kentimizin, ülkemizin kalkınmasına sağladığı katkıdan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Kentin istihdamına katkı sağlayan tüm esnafın destekçisi olacaklarını kaydeden Zengin, “İlimizin geleneksel tadı olan siron, genç girişimcimiz Ali Doğan’ın çabaları ile birlikte Avrupa Pazarında ki payını büyütmeye devam ediyor. Bizlerde, şehrimizin ekonomisine katkı sağlayan “Sironcu baba” adıyla markalaşan Ali Doğan’ın sonuna kadar yanındayız. GESOB olarak kendisine her türlü desteği vereceğiz. Yeter ki; sanayicimizin, önü açılsın. Bu başarısından dolayı kendini tebrik ediyor, ticari hayatında başarılar diliyorum.” diye konuştu.

Başkan Yasin Zengin, Gümüşhane’mizi dünyaya tanıtan bir pazar yeri oluşturan bu tür genç girişimcilerimizin önünü açıp her türlü imkan ve olanağı sağlamamız gerektiğini sözlerine ekledi.

Ali Doğan: “Gümüşhane’mizin adını dünyaya duyurmak için çalışıyoruz”

“Sironcu baba” adıyla tanınan Ali Doğan, “Siron, Gümüşhane’mizin en önemli değeridir. Bu değeri dünyaya tanıtmak için çalışıyoruz. Bu konuda Gümüşhane Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin desteğini her zaman yanımızda hissettik. Kendilerine teşekkür ediyorum. Gümüşhane’mizin adını dünyaya duyurmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Ali Doğan, siron üretiminin geleneksel yöntemlerle sürdürdüğünü ve bu konuda hiçbir katkı maddesi kullanmadığını söyledi. Doğan, sironun tamamen doğal malzemelerden yapıldığını ve bu sayede sağlık açısından da oldukça faydalı olduğunu belirtti.

Ali Doğan’ın siron üretimi, hem istihdama hem de kentin tanıtımına önemli katkı sağlıyor.

Paylaş

YORUMLAR

Ana Sayfa
Video
Ara