Gümüş Otel 3’üncü Kez Satışa Çıkarıldı!

Ev.Gümüşhane

Gümüş Otel 3’üncü Kez Satışa Çıkarıldı!

Milletvekili Yılmaz hayatını kaybetti
Yaralı askerimiz dua bekliyor
Binali Yıldırım Gümüşhane’ye gelecek

Daha önce İl Encümeni tarafından 6 Mayıs Perşembe günü saat 14.00’de 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 45.maddesine göre açık teklif usulüyle satılması planlanan Gümüş otelle ilgili imar değişikliği yapılarak 2’inci kez satışa çıkarılmıştı. Yeni imar durumunda kat miktarı 5 kattan 6 kata çıkarılırken, ticaret alanı olan bölge ticaret+konut olarak değiştirildi, park ve yol olarak gözüken alanların bir kısmı konut ve ticaret alanına dahil edilerek inşaat alanı artırılmış fakat 2’inci ihalede de satılamamıştı. Yapılan ikinci ihalenin ardından Gümüş Otel İl Encümen Başkanlığı tarafından 3’üncü kez satışa çıkarıldı. Otelin satış bedeli 32 milyon 500 bin TL olarak belirlendi. İhale, 25 Haziran tarihinde İl Genel Meclis Binası, İl Encümeni toplantı salonunda gerçekleştirilecek.

Gümüş Otel

1968 yılında yapımına başlanan ve 1971 yılından itibaren vatandaşlara hizmet vermeye başlayan 5 katlı otel, bahçe ve otoparkı 2 bin 655 metrekare alana sahip. Kent merkezinin göbeğinde yer alan ve 32,5 milyon liralık muhammen bedelle satışa çıkarılan otelle ilgili şartname İl Özel İdaresi, İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürlüğünde görülebiliyor.

Bugüne kadar 70’e yakın yatak kapasitesi, parkı, bahçesi, restoran ve kafeteryasıyla şehre uzun yıllar hizmet veren tesis geçtiğimiz yıl Ağustos ayında ve bu yıl 6 Mayıs’ta satışa çıkarılmıştı.

Paylaş
Daha Yeni Yazılar

YORUMLAR

Ana Sayfa
Video
Ara