Yeşilay Gümüşhane’den ‘Farkındalık Yürüyüşü”

Ev.Gümüşhane

Yeşilay Gümüşhane’den ‘Farkındalık Yürüyüşü”

Kazaya müdahale eden 112 görevlileri ölümden döndü
Gümüşhane’de yayla turizmi kitaplaştırıldı
Köse Barajı yine gündeme geldi

Yeşilay Gümüşhane Şubesi tarafından 1-7 Mart Yeşilay Haftası etkinlikleri kapsamında “Farkındalık Yürüyüşü gerçekleştirildi. Şube başkanı Selami Öktem, gerçekleştirilen yürüyüşün ardından Yeşilay’ın kuruluşunun 104’üncü yılına dikkat çekerek basın açıklaması düzenledi. 

Gümüşhane’de farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen yürüyüşte Gümüşhaneli vatandaşlar ve öğrenciler,  Gümüşhane Tarım İl Müdürlüğü önünden başlayarak Gümüşhane belediyesi önüne kadar yürüdü. 2 Mart Cumartesi günü düzenlenen etkinliğin devamında Yeşilay Gümüşhane Şube Başkanı Selami Öktem ile gönüllü vatandaşların katıldığı basın açıklaması düzenlendi. 

Fatih Parkı’nda gerçekleştirilen basın açıklamasında konuşan Şube Başkanı Selami Öktem, “5 Mart 1920’de kurulan ve Türkiye’nin en saygın sivil toplum kuruluşlarından biri olan, başta gençler olmak üzere tüm vatandaşlara bağımsız, sağlıklı ve insan onuruna yaraşır bir gelecek tesis etmek için kararlılıkla çalışmalarını sürdüren Yeşilay 104 yaşında. Alkol, tütün, madde, kumar ve teknoloji bağımlılıklarıyla mücadele eden ve toplumun zararlı alışkanlıklardan korunması için çalışan bir sivil toplum kuruluşu olan Yeşilay, 120 şube, 107 danışmanlık merkezi, 2 rehabilitasyon merkezi, 100 bini aşan gönüllüsü ve 97 Ülke Yeşilay’ı ile hizmet veriyor” dedi.

Paylaş

YORUMLAR

WordPress: 0
DISQUS:
Ana Sayfa
Video
Ara