5. Türk Dünyası Belgesel Film Festivali Ödül Töreni Gerçekleştirildi

Ev.Gümüşhane

5. Türk Dünyası Belgesel Film Festivali Ödül Töreni Gerçekleştirildi

GÜDEF yönetiminden Gümüşhane çıkarması
Vali Yavuz kurtarılamadı
Pöske dağında virajı alamayan araç devrildi: 1’i ağır, 5 yaralı

Gümüşhane Üniversitesinin de proje ortağı olduğu 5. Türk Dünyası Belgesel Film Festivali Ödül Töreni “9 Ülke 9 Şehir Bir Festival” sloganı ile Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası Devlet Bahçeli Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu’nun öncülüğünde devlet kuruluşları, üniversiteler, meslek örgütlerinin proje ortaklığı ve destekleri ile bu sene 5’incisi düzenlenen Türk Dünyası Belgesel Film Festivali’nin profesyonel ve öğrenci kategorilerinde ödül alan filmler belli oldu. 

Gümüşhane Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Burak Türten, 5. Türk Dünyası Belgesel Film Festivali, Uluslararası Belgesel Yarışmasında Ön Jüri Üyesi ve Öğrenci Belgesel Film Yarışması jüri üyesi olarak görev aldı. 

Proje ortağı olduğumuz festivalde Halkla İlişkiler ve Tanıtım Anabilim Dalı yüksek lisans öğrencisi Hasan Erdoğmuş’un yönetmenliğini üstlendiği ve Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen “Merkeb-i Mesai” isimli belgesel filmi Festival Tertip Komitesi Özel Ödülü’ne layık görüldü. Aynı film, geçtiğimiz günlerde de 20. Uluslararası Frankfurt Türk Filmleri festivalinde finale kalma başarısı göstermişti. Hasan Erdoğmuş’a ödülü Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Türk tarafından takdim edildi. 

Törene gönderdiği bir video mesajı ile katılan Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, “Gümüşhane Üniversitesi olarak Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu ile Türk Dünyası Kültür, Sanat ve Sinema Vakfı tarafından düzenlenen bu anlamlı ve başarılı projenin bir ortağı olmaktan gurur duyduğumuzu belirtmek istiyorum. Halen devam eden COVİD-19 Salgını münasebetiyle güzide şehrimiz Osmaniye’de düzenlenen ödül törenine katılamamanın üzüntüsünü yaşıyoruz. Yarışmaya katılan ve ödül alan bütün eser sahiplerini canı gönülden kutluyorum. Festivalin düzenlenmesinde emeği geçen başta düzenleme kurulu başkanımız Sayın Menderes Demir’e, Dış İlişkiler Koordinatörü Sayın Bayram Muhammedov’a ve Genel Sekreterimiz Sayın Erdoğan Erdoğdu beye, proje ortaklarına, destekleyen ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Bir sonraki ödül törenini de Gümüşhane ilimizde düzenlemekten mutluluk duyacağımızı belirtiyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum” dedi.

Paylaş

YORUMLAR

Ana Sayfa
Video
Ara