Ev.Gümüşhane

Başkan Çimen depremzede aileleri ziyaret etti

Aslan: Adalet göğün direğidir, yıkılırsa gökyüzü yerinde durmaz
Gümüşhane’de ikinci el alışverişe belge zorunluluğu geldi
Kürtün MYO’dan teknik gezi

Eşi Gülsen Çimen ve AK Parti Kadın Kolları Başkanı Münire Şeyhoğlu ile Gümüşhane’de bulunan depremzede aileleri evlerinde ziyaret eden Başkan Çimen, ailelere hem geçmiş olsun dileklerini iletti, hem de Miraç kandillerini tebrik etti.

Depremzede ailelerle sohbet edip onların yaşadıkları deprem gerçeğini kendilerinden dinleyen Başkan Çimen yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Allah bir daha ülkemize böyle acılar göstermesin.  Tarih boyunca dünyanın gördüğü en büyük depremlerden birini ülkemiz yaşadı. 54 bine yakın vatandaşımız vefat etti. Binlerce vatandaşımız yaralandı. Vefat edenlere Allah’tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyorum. Deprem anından itibaren devletimiz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile deprem bölgesine akın etti. Bütün milletimiz seferber oldu. Yapılması gereken her şey imkânlar ölçüsünde yapıldı. Ve yapılmaya devam ediliyor.”

Gümüşhane Belediyesi olarak depremin ilk anından itibaren arama kurtarma ekiplerini bölgeye gönderdiklerini hatırlatan Çimen, “Daha sonra da devletimizin yaptığı planlama gereği Adıyaman’ın Çelikhan ilçesinin deprem koordinesi kardeş şehir olarak bize verilmişti. Bütün arkadaşlarımızla bölgede olduk. Gece gündüz çalıştık. Hamt olsun yapılması gerekenleri yaptık. Depremin ilk anından itibaren Gümüşhane’ye gelen depremzede vatandaşlarımızı Gümüşhanemiz el üstünde tuttu. Bütün ihtiyaçları karşılandı. Ayrıca, Valiliğimiz koordinesinde vatandaşlarımız deprem bölgesine her türlü yardımı yaptı. Ben tekrar bizi evlerinde misafir eden depremzede ailelerimize geçmiş olsun diyorum, Miraç kandillerini de tebrik ediyorum. Allah bir daha milletimize ve insanlığa böyle acılar göstermesin” diye konuştu.

Paylaş

YORUMLAR

Ana Sayfa
Video
Ara