Gaziler Günü Mesajları

Ev.Gümüşhane

Gaziler Günü Mesajları

Yeni Zigana tünelinde ışığa 700 metre kaldı
AK Parti Meclis Üyeliğinden İstifa Etti!
Bu fotoğraf gündem oldu

VALİ KAMURAN TAŞBİLEK

“Üzerinde yaşadığımız coğrafyanın aziz milletimiz için bir vatan haline dönüşmesi, şehit ve gazilerimizin canları pahasına verdikleri ulvi mücadele ile gerçekleşmiştir. Türk milletinin gururla ve şerefle taşıdığı bir unvan olan gazilik, savaş alanlarında kazanılmış rütbelerin en büyüğü olan şehitlikten sonraki rütbedir. Şehit ve gazilerimizin, vatanımızın bölünmez bütünlüğü, milletimizin birlik ve beraberliği için verdiği kutsal mücadele tarih sayfalarında kahramanlık, vatanseverlik destanı olarak yerini almıştır. 

Bugün kutsal vatan topraklarının bölünmez bütünlüğünü korumak için üstün bir cesaret örneği göstererek hayatlarını ortaya koyan ve gazilik onuruna erişen kahraman vatan evlatlarını şükran ve minnetle andığımız gündür. Aziz şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin emsalsiz fedakarlıkları her zaman gençlerimize rehber olmalı, onları daima saygıyla ve hayırla yad ederek, bizlere emanet edilen Vatanımıza, Milletimize, Bayrağımıza, manevi değerlerimize sahip çıkarak, birbirimize kenetlenerek daha güçlü bir şekilde milli hedeflerimiz istikametinde hızla ilerlemeliyiz.

T.B.M.M tarafından 19 Eylül 1921 tarihinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e gazilik unvanının verildiği bu anlamlı gün dolayısıyla başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden gazilerimizi rahmetle anıyor, hayatta olan gazilerimize minnet ve şükran duygularımızla değerli aileleri ile birlikte sağlıklı ve huzur dolu bir ömür diliyorum.”

REKTÖR PROF.DR. HALİL İBRAHİM ZEYBEK

“Tarih boyunca ülkesinin bağımsızlığı ve vatanının bölünmez bütünlüğünü korumak adına mücadele eden, en zorlu koşullarda bile canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen gazilerimiz, vatanseverliğin ve kahramanlığın yaşayan abideleridir. Ülkemizin her karış toprağına terlerini ve kanlarını akıtarak tarihimize altın sayfalar yazdıran, Türk kahramanlığının sönmeyen meşaleleri, bizlere bu toprakları ve vatanı emanet eden şehit ve gazilerimize ne kadar minnet etsek azdır. Yaptığımız her işte, bir eğitimci olarak yetiştirdiğimiz her bir gencimizde vatanseverlikleriyle övündüğümüz, unutulmaz hizmetleriyle örnek aldığımız gazilerimizi, her zaman sevgi ve saygıyla anmaktayız. Çünkü bizler; zor şartlarda kazanılmış bu toprakları vatan olarak emanet eden şehit ve gazilerimize karşı yapılacak en anlamlı teşekkürün, ülkemize, milletimize, bayrağımıza, demokrasimize sahip çıkmak ve üzerimize düşen görevlerimizi en iyi şekilde yaparak hizmet etmek olduğuna inanıyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle kahramanlıklarıyla daima övünç kaynağımız olacak şehitlerimiz ile yaşayan ve ebediyete intikal eden gazilerimizi şükran ve rahmetle anıyor, onların 19 Eylül Gaziler Günü’nü en kalbi duygularımla kutluyorum.”

Paylaş

YORUMLAR

Ana Sayfa
Video
Ara