Ortaokul Öğrencilerinden TÜBİTAK’A 26 Başvuru

Ev.Gümüşhane

Ortaokul Öğrencilerinden TÜBİTAK’A 26 Başvuru

Öğrenci yurdunda yan baktın kavgası: 1 yaralı
İmamoğlu 20 Ekim’de Gümüşhane’de
Tayini çıkan Jandarma personeline plaket

Gümüşhane’den TÜBİTAK 2204-B Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasına 26 proje başvurusu yapıldı.

Ortaokul öğrenimine devam etmekte olan öğrencileri temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve mevcut bilimsel çalışmalarının gelişimine katkı sağlamak amacıyla bu yıl 15. düzenlenen TÜBİTAK 2204-B Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasına Gümüşhane’den 26 proje başvurusu yapıldı.

Biyoloji, coğrafya, değerler eğitimi, fizik, matematik, tarih, teknoloji tasarım, Türkçe ve yazılım alanlarında yapılan proje başvuruları Erzurum bölge değerlendirmesine alınacak.

İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, Geçtiğimiz yıl 14. Düzenlenen TÜBİTAK 2204-B Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında Gümüşhane’den yapılan proje başvuruları içerisinden 1 proje bölge üçüncülüğü 2 proje bölge birinciliği elde ederek Türkiye finallerine katılmış ve Kimya ve Değerler Eğitimi Alanlarından iki Türkiye ikinciliği derecesi elde edildiğini ifade etti.

Müdür Doğan, “Yıl içerisinde farklı zaman ve okul seviyelerinde açılan TÜBİTAK programlarında,   öğretmen ve öğrenci nüfus oranına göre en yüksek proje başvuru sayısına sahip iller arasında Gümüşhane ilk sıralarda yer almaktadır. Bu başarıda emeği geçen tüm koordinasyon ekibine, öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür eder, proje başvurusu yapan öğrencilerimize bölge değerlendirmesinde başarılar dilerim dedi.”

Paylaş

YORUMLAR

Ana Sayfa
Video
Ara