‘ALTERNATİFSİZ DEĞİLİZ’

Ev.Siyaset

‘ALTERNATİFSİZ DEĞİLİZ’

İYİ Parti’den kişiye özel seçim beyannamesi
CHP İle İYİ Parti Arasında Milletvekili Krizi!
Şanlıtürk başvurusunu yaptı

Adaylığı hakkında açıklamalarda bulunan Ayvaz; “Memleketimizin sorunlarına şahitlik eden, dönem dönem siyasetin içinde yer alan insanlarımızdan ve özellikle gençlerimizden aldığımız tepkiler, adaylığımızı zorunlu hale getirdi” dedi.

Bugüne kadar ki belediye yönetimlerinin halkın beklentisi yönünde bir değişimi ortaya koyamamasının da bu zorunluluğa katkı koyduğunu ifade eden Atila Ayvaz; “Artık vatandaşımız kısır döngülere hapsolmuş bir belediyecilik istemiyor. Siyasi parti teşkilatlarının veya genel merkezlerinin vatandaşa dayattığı adayları da istemiyor. Bu ortamda vatandaşımızın en önemli alternatifi olacağımıza inanıyoruz. Biz de memleketimizde yaşayan ve memleketimizin sorunlarını bilen ve beraberinde de sorunlar karşısında önerileri olan bireyler olarak inisiyatif almamız da başka bir zorunluluk olarak ortaya çıktı. Çıktığımız bu hizmet yolunda kuşkusuz en büyük destekçimiz, geleceğimiz olan genç beyinlerdir. Herhangi bir siyasi hareketle bağlantısı olmayan; Gümüşhane’de yaşayan, Gümüşhane’nin sorunlarını bilen ve kendince ortaklaştıran genç bir itici gücümüz var. Bu gençlerimiz ve düşünceleri hala genç olan kıymetli büyüklerimiz bundan 30-40 yıl önceki demode siyaset anlayışıyla yönetilmek istemiyor. Biz tam da bu nokta farklı bir şey ortaya çıkarmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

Gümüşhane’nin ülkemizin en çok göç veren illerinin başından geldiğini anımsatan Ayvaz; “Özellikle beyin göçü ilimizin en büyük sıkıntısı. Bunun önüne geçmemiz ve gençlerimizin ilimizde kalması için gerçekçi bir sebep ortaya koymamız gerekiyor. Bunla ilgili ciddi çalışmalarımız var. Gümüşhane’mizin buna ihtiyacı var. Siyasetten bağımsız, istişare odaklı, ötekileştirmeden halkla bütünleşerek yönetilecek bir belediye vaat ediyoruz. Ezelden beri bağımsızlığına düşkün Gümüşhaneli hemşehrilerimin bize destek olacağı inancıyla, seçimlerin ilimize ve ülkemize hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, selam ve saygılarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Paylaş

YORUMLAR

WordPress: 0
DISQUS:
Ana Sayfa
Video
Ara