Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Daire Başkanı Tuğlu’dan Rektöre Ziyaret

Ev.Gümüşhane

Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Daire Başkanı Tuğlu’dan Rektöre Ziyaret

Gümüşhane’nin Nüfusu 164 bin 521 oldu.
BESYO’dan kültürel farkındalık
Gümüşhane’nin 2022 yılı nüfusu belli oldu

Cumhurbaşkanlığı Kütüphaneler Daire Başkanı Ayhan Tuğlu ve Kurumsal İletişim Koordinatörü Dr. Mete Yusuf Ustabulut, Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek’i ziyaret etti.

Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarette, Başkan Tuğlu yeniden Rektör olarak atanan Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek’e ‘hayırlı olsun’ dileklerinde bulundu. İkili iş birliği görüşmelerinin yapıldığı ziyarette Rektörümüz tarafından konuklara üniversitemizin genel durumu ve başarıları hakkında bilgiler verildi. Misafirperverliğinden dolayı teşekkürlerini dile getiren Başkan Tuğlu, Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi olarak her daim Gümüşhane Üniversitesi ile iş birliği yapmaktan memnuniyet duyduklarını ifade etti.

Düzenlenen ziyaret sonrası açıklamalarda bulunan Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, “Bilindiği üzere Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi, 20 Şubat 2020 tarihinde açıldı ve o günden itibaren yoğun bir talep gördü. Başkanımızın verdiği bilgilerle ziyaret edenlerin yaklaşık yüzde 70’inin araştırma ya da tez hazırlıkları yapan öğrencilerden oluştuğunu öğrendik. Millet Kütüphanesi’nin sahip olduğu tüm imkânların üniversitelerimizin istifadesine açık olması akademiye önemli katkılar sunmaktadır. Bu güzel gelişmeleri takdirle takip ediyoruz. Gümüşhane Üniversitesi Rektörlüğü’ne yeniden atanmamdan dolayı ‘tebrik ve hayırlı olsun’ dileklerinde bulunmak üzere üniversitemize teşrif eden Cumhurbaşkanlığı Kütüphaneler Daire Başkanı Sayın Ayhan Tuğlu ve Kurumsal İletişim Koordinatörü Dr. Sayın Mete Yusuf Ustabulut’un gerçekleştirdikleri ziyaretten büyük mutluluk duydum. Kendilerine gösterdikleri nezaketten dolayı çok teşekkür ediyorum” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Paylaş

YORUMLAR

Ana Sayfa
Video
Ara