Öğrencilerden yeşil kampüs çalışması

Ev.Gümüşhane

Öğrencilerden yeşil kampüs çalışması

SMA Değil, Yunus Emre Kazandı!
Akçay: Sınır kararı hepimizi derinden üzdü
Rektör Zeybek, üniversite adayı öğrencilere seslendi

Kampüs alanı içerisinde Uluslararası ve Türk öğrencilerin bulunduğu bir grup gönüllü yeşil bir kampüs ve daha yeşil bir Gümüşhane için destek fidanları toprakla buluşturdu.

Üniversitenin öğretim elemanlarının da destek verdiği ağaçlandırma çalışmasında kampüs alanı içerisinde belirlenen uygun yerlere fidan dikimi gerçekleştirildi. 

Öğrencileri tebrik eden Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek konuya ilişkin olarak şunları söyledi: “Üniversitemizin öğrencilerinin bu anlamlı fidan dikimi etkinliği, sadece kampüsümüzü değil, aynı zamanda çevremizi de güzelleştirmek adına önemli bir adımdır. Yeşil bir çevre, sağlıklı ve verimli bir yaşamın temelini oluşturur. Bu etkinlikle öğrencilerimiz, küresel çevre sorunlarına duyarlılık kazanırken aynı zamanda birlikte çalışma ve dayanışma ruhunu da pekiştirme fırsatı buldular. Kendilerini bu anlamlı katkılarından dolayı tebrik ediyor, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakma konusundaki gayretlerinin devamını diliyorum. Aynı zamanda etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen Gümüşhane TEMA Vakfı yetkilileri ile Uluslararası Öğrenci Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Ayyıldız ve TÖMER Müdürü Dr. Öğr Üyesi Yakup Topal’a da teşekkür ediyorum.”

Paylaş

YORUMLAR

Ana Sayfa
Video
Ara