Oğuzhan Ozan Türkiye Şampiyonu oldu

Ev.Spor

Oğuzhan Ozan Türkiye Şampiyonu oldu

Sağlık-Sen’den futbol turnuvası başladı
Öğrencilerden heyecanlı turnuva
Gümüşhane’de ikamet izinli yabancı sayısı 923’e ulaştı

2023-2024 Okul Sporları Türkiye Kros Şampiyonası 11 Şubat 2024 tarihinde Isparta’da düzenlendi. 

Yarışmada Gümüşhane’yi temsil eden Gümüşhane Spor Lisesi öğrencisi Oğuzhan Ozan, Genç Erkekler B kategorisinde 5 bin metrede bir ilki gerçekleştirerek Türkiye şampiyonu oldu. Oğuzhan Ozan’ın kardeşi Ağrı Spor Lisesi öğrencisi Yasin Ozan da genç erkekler A kategorisinde Türkiye üçüncüsü oldu.

Ozan kardeşlerin Gümüşhane’nin ilk atletizm milli takım sporcusu ve olimpiyat sporcusu olan antrenörleri Ercan Muslu, anlık başarı değil devamlılığı olan programların içerisinde olduklarını belirterek, “Oğuzhan’la geçen yıldan beri güzel bir başarı yakaladık. Geçen yıl okul sporları kros yarışmasında Oğuzhan 2. Olmuştu. Bu yıl da aynı yarışmada şampiyon olduk. Atletizm yapmak gerçekten zor bir branş. Herkes bunu yapamıyor. Süreklilik isteyen bir spor. Bunun için haftanın her günü çalışıyoruz. Oğuzhan ve ekip arkadaşlarımızla iyi hazırlandık ve ilimize ilk kez okul sporları kros yarışması genç erkekler B kategorisinde gruplarda elenerek Isparta iline gelen ve Türkiye’nin en iyileri arasında olan 13 sporcunun yarıştığı şampiyonada şampiyon olduk” dedi.

Hedeflerinin Temmuz ayında yapılacak Avrupa Şampiyonası seçmesini geçerek milli takıma girerek Türkiye’yi temsil etmek olduğunu kaydeden Muslu, “Başarılar birlik beraberlik isteyen iştir. Bu başarıda her zaman bizleri destekleyen, yanımızda olan Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Mücahit Atalay’a, Spor Hizmetleri Müdürümüz Selahattin Taş’a, Spor Şube Müdürümüz Musa Çelik’e, Spor lisesi Müdürlüğüne ve öğretmenlerimize, birlikte çalıştığımız atletizm antrenörlerimiz Arif Demir ve Seyfettin Özkan’a, Ozan ailesine emek ve desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Sporcumuz Oğuzhan Ozan ise kendisine her zaman emek veren antrenörü Ercan Muslu’ya teşekkür ederek, “Hocamız iyi günümüzde de kötü günümüzde de her zaman yanımızda oldu. Geçmişte kendisi çok iyi bir sporcu ve olimpiyat sporcusu olduğunu biliyorum. Ben de Ercan hocam gibi başarılı bir sporcu ve olimpiyat sporcusu olmak istiyorum ve hedefliyorum. Her zaman bana yön veriyor bilgilerini aktarıyor. Ne kadar teşekkür etsem azdır. Geçen yıl bu okullar kros şampiyonasında Türkiye ikincisi olmuştum. Bu yarışmaya iyi hazırlandık. İyi motive olduk ve şampiyon oldum. Ercan hocamın öğrettiği bir şey var bende: Başarıya açım. İnşallah devamı gelecektir. Yazın yapılacak olan Avrupa şampiyonası milli takım seçmesinde milli takıma girerim. Şimdilik çalışmalarımız bu yönde. Bana destek veren Gençlik Spor İl Müdürlüğüne , Spor Lisesi Müdürlüğüne ve öğretmenlerime, Ercan Muslu hocama, Arif Demir hocama çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Bu gurur verici başarıdan dolayı antrenör ve sporcumuzu tebrik eder, başarılarının devamını dileriz. 

Paylaş

YORUMLAR

Ana Sayfa
Video
Ara