Ev.Gümüşhane

Sarı’dan ihale uyarısı

Yeni Zigana tünelinde radar uygulaması başladı
Gümüşhane’de iki araç kafa kafaya çarpıştı: 4 yaralı
6 Şubat depremlerini yaşayan öğrenciler geceyi ateş başında geçirdi

Yaptığı açıklamada kamu kurumlarının rant kapısı haline getirilmemesi gerektiğini belirterek kurum müdürlerine sitemde bulunan Sarı, özellikle hizmet alımı yapan kurumların 3-4 teklif mektubu göndererek yerine teslim doğrudan teminler yaptıklarını savundu.

Bu durumun Gümüşhane’de küçük esnafı derinden etkilediğini kaydeden Sarı, “Biz esnaf olarak doğrudan temin ihalelerini geçtik Kamu İhale Kurumu (EKAP) üzerinden yapılan ihalelerin belirli kişilere verilmek amacıyla şartnamelere ek maddeler hazırlanıyor ve yaklaşık maliyetlerin ihale dosyası hazırlayanlarla paylaşıldığını duyuyoruz. Bu durumda ihaleye girecek 2.kişinin bunlar karşısında şansı yok denilecek kadar az” dedi.

Geçtiğimiz günlerde yapılan bir ihalede yaklaşık maliyet ile birebir teklif veren yüklenicinin bu durumun ispatı olduğunu dile getiren Sarı, “Konuyu kurum müdürüne sorduğumda durumun tesadüf olduğunu iddia etmiştir. Fakat kurumun geçmiş yıllarda yapılan tüm ihalelerde de çok çok temsili düşük rakamlarla ihaleleri yine aynı şahıslar aracılığı ile alındığı görülmektedir. Görevini layıkıyla yapan tüm kurum müdürlerine saygılar sunuyorum ancak bu tarz ihalelerin devam etmesi durumunda kurumları isimleri ile belirteceğim’ Taraf olmaktan vaz geçilmesini tavsiye ediyorum” diye konuştu.

Paylaş

YORUMLAR

Ana Sayfa
Video
Ara