Üniversite kampüsüne aşı istasyonu kuruldu

Ev.Gümüşhane

Üniversite kampüsüne aşı istasyonu kuruldu

Gümüşhane Yine Baka Kaldı
Gümüşhane’de ilk defa boyun diseksiyonu ameliyatı yapıldı
Hemşirelik Bölümünden Vali Tanrısever’e ziyaret

İldeki aşılama oranını maksimum seviyeye çıkarmak için yürütülen aşılama çalışmaları kapsamında daha önce şehrin en işlek noktalarına mobil aşı istasyonları kurulmuştu.

Gümüşhane’de üniversitenin açılması ve öğrencilerin şehre gelmeye başlamasıyla harekete geçen İl Sağlık Müdürlüğü, şehre gelen öğrencilerin aşılarını hızla yaptırabilmeleri için üniversite kampüsüne aşı istasyonu kurarak aşı çalışmasını başlattı.

Üniversite kampüsünde bulunan Sosyal Tesisler önüne kurulan mobil aşı istasyonu hafta içi 10. 00-18.00 saatleri arasında öğrencilere hizmet verecek.

Konu hakkında açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Dr. Necip Yemenici, “İlimizde, ilçelerimizde aşı çalışmalarımız son sürat devam ediyor. Aşı noktalarına üniversite öğrencilerinin ilgi göstermesi, aşı olmak için sıraya girmeleri bizleri fevkaladesiyle memnun ediyor. Bizler de onların bu duyarlılıklarına kayıtsız kalmamak, aşılarının daha hızlı bir biçimde yapılmasını sağlamak amacıyla üniversite yönetimiyle görüşerek mobil aşı istasyonunu ivedilikle onların ayağına getirdik. Öğrencilerimiz bu sayede aşılarını hemen yanı başlarında bulunan yeni mobil aşı istasyonunda kolayca yaptırabilecekler. Aşı konusundaki duyarlılıklarından dolayı tüm öğrencilere teşekkür ediyor, aşı yaptırmayanları ve aşılarını tamamlamayanları üniversite kampüsünde kurduğumuz mobil aşı istasyonuna bekliyoruz” dedi.

Paylaş

YORUMLAR

Ana Sayfa
Video
Ara