GTSO heyetinden kadın esnaf ve çalışanlarına karanfil

Ev.Gümüşhane

GTSO heyetinden kadın esnaf ve çalışanlarına karanfil

Günlük Yerel Gazete Manşetleri
Gümüşhaneli dağcılar Bayburt’un zirvesinde
Yüzme havuzu yeniden açıldı

Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) Başkanı İsmail Akçay, beraberindeki heyetle Cumhuriyet ve Atatürk Caddelerindeki işyerlerini ziyaret ederek hem kadın esnafların hem de çalışan kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutladı.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Gümüşhane Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Aysun Dalgıç ve Gümüşhane’nin ilk kadın girişim kooperatifi olan Gümüşeller Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Başkanı Ayşegül Öznur Parlak’la Cumhuriyet ve Atatürk Caddelerindeki işyerlerini ziyaret eden Akçay, “Şehrimizde bir farkındalık oluşturmak kapsamında çalışan kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar gününü kutlamak için böyle bir çalışma yaptık. Bizim inancımız kadınlar gününün 365 gün olduğudur. Kadınlarımız 365 gün saygıyı, hürmeti, hoşgörü ve sevgiyi hak ediyor. 8 Mart gününü sadece bu farkındalığı oluşturma ve tüm insanlara hatırlatma adına temsili olarak kutluyoruz. Yoksa kadınlarımızı bir gün ile hatırlamak ve değerlendirmek gibi bir düşüncemiz asla olamaz. Kadınlarımız anadır, kadınlarımız eştir, kadınlarımız bacıdır, kadınlarımız hayatımızın her alanında bizlerin en önemli parçasıdır ve onlarsız bir hayat düşünülemez. Dünyanın yarısı kadındır, diğer yarısını da kadınlar yetiştirir. Onlar bizlerin baş tacıdır. Bu vesile ile tekrar tüm kadınlarımızın bir kez daha 8 Mart Dünya Kadınlar gününü kutluyoruz” dedi.

Ziyaret kapsamında işyerlerini tek tek ziyaret ederek çalışan kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlayan heyet ayrıca çalışan kadınlara karanfil ve Gümüşeller Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi tarafından üretilen doğal ürünlerden hediye etti.

Paylaş

YORUMLAR

Ana Sayfa
Video
Ara