Ateş: İYİ belediyecilik nasıl yapılır hep birlikte göreceğiz

Ev.Siyaset

Ateş: İYİ belediyecilik nasıl yapılır hep birlikte göreceğiz

CHP Parti Meclisine Gümüşhaneli 3 İsim
“Hepiniz birer ‘Gümüşhane turizm elçisi’ olacaksınız”
Köse, Milletvekilliği için müracaatını yaptı

Yerel seçim gündemine dair açıklamalarda bulunan Ateş, yapamayacakları hiçbir şeyi halka vadetmediklerini belirterek, “Belediye Kanunundan aldığımız yetkilerimizi kullanacağız. Belediye Kanunu’nun bize yüklediği görev ve sorumlulukları en iyi şekilde yerine getirerek yaşanabilir bir Gümüşhane vaadimiz vardır ve ancak bunu taahhüt edebiliriz” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yerel yönetim aday toplantılarındaki yolsuzluk ve yoksullukla ilgili çeşitli açıklamalarını hatırlatan Ateş, “Bundan 22 yıl önce iktidara gelirken, ‘3Y’nin, yani yolsuzluğun, yoksulluğun ve yasakların olmayacağı bir Türkiye inşa edeceğiz’ demişti Sayın Cumhurbaşkanı. 22 yıl sonra, yerel seçim kampanyalarında aslında ‘başaramadık’ diyor. ‘Türkiye’de yolsuzluk var, yoksulluk var, yasaklar var’ diyor. Yerel seçimleri iktidar tehdidi ile gölgeliyor. Cumhur ittifakı bileşenleri olan AKP ve MHP ye oy vermeyen belediyelerin iktidar eliyle engelleyebileceğini itiraf ediyor. Son seçimim gibi daha önce yaptığı gibi seçmeni manipüle ediyor. Sevgili vatandaşlarımız bu siyasi yolsuzluk değil midir? Bu sözler bir vaatten öte seçmeni tehdittir ve başarısızlığın yol açabileceği bir duruma ön alma müdahalesinin apaçık bir itirafıdır” ifadelerini kullandı.

Cumhur İttifakı bileşenleri olan AK Parti’nin “Hizmet Belediyeciliği” ve ortağı MHP’nin “Birliğin Gücü” ve “Türkiye İçin Canla Başla” sloganlarını eleştiren Ateş, “İktidarınızda ve birlikteliğinizde kimlere hizmet ettiğinizi, canla başla bu milletin canına nasıl okuduğunuzu, milletimiz yaşadığı hayattan görüyor. Milletimiz hizmet ettiğiniz sermaye baronlarının, uluslararası maden talancılarının, çevre ve orman katliamcılarının, kentsel dönüşüm maskesi altındaki rantçıların, faiz lobilerinin farkındadır ve küçük ortak “canla başla” bu hukuk tanımayan rantçıların arkasındadır. Gümüşhanemizde MHP adayı Sayın Vedat Soner Başer’in, Belediye Meclis üyeliği ve İl Genel Meclisi üyeliği görevlerini ifa ederken iktidara ve belediyeye yönelik bir tek eleştirisine şahit olmadık. Şimdilerde kankaların birbirlerine rakip olduklarını, eleştiri dozunun kaçtığını maalesef ibretle takip etmekteyiz, umarım ki seçmen de bunun farkındadır” dedi.

Anayasada demokratik, laik, sosyal hukuk devleti tanımlaması bulunan Cumhuriyetin maddi ve manevi olarak yorgun düşürüldüğünü, gençlerin gelecek, ailelerin geçim kaygısının had safhaya çıktığını ifade eden Ateş, “Görünen köy kılavuz istemez, bu anlayış artık şehirlerimizi yönetemez. Kentimizde yaşayan seçmen kardeşlerim şundan emin olsunlar ki biz iyiler hareketi olarak her vatandaşımızın hizmetine talibiz ve problemlerini çözmek üzere yola çıktık. Bu şehirdeki herkes beni iyi tanır. Tercihinize layık olmak için en iyisini yapacağımıza şahit olacaksınız. İyi belediyecilikte ATEŞLEME için geri sayım başladı. Lütfen “İYİLERİ “destekleyiniz” diye konuştu.

Paylaş

YORUMLAR

Ana Sayfa
Video
Ara