Gümüşhane’de İşletmeler Kapanıyor!

Ev.Ekonomi

Gümüşhane’de İşletmeler Kapanıyor!

Hem besici hem vatandaş umduğunu bulamadı
Ekmek Zammı Mahkemeye Taşınıyor!
Zengin: Esnafın mağduriyeti giderilmeli

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından paylaşılan verilere göre Gümüşhane’de 2024 yılının ilk çeyreğinde açık işletme sayısında büyük bir düşüş yaşandı.

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından paylaşılan veriler, Gümüşhane’de 2024 yılının ilk çeyreğinde işletmelerin kapanma hızının arttığını gösterdi. 2023’ün ilk 3 ayında 349 olan açık işletme sayısı, 2024’ün aynı döneminde yüzde 37,2’lik bir düşüşle 220’ye geriledi. Yayınlanan veriler, ilin ekonomik durumu ve istihdamı ile ilgili kötü gidişatı ortaya koydu.

Ekonomik Kalkınma Tehlikede mi?

İŞKUR’un verileri, Gümüşhane’deki işletmelerin kapanma hızının son derece yüksek olduğunu ve bu durumun ilin kalkınması açısından tehlike arz ettiğini bir kez daha ortaya koyarken, yetkililer tarafından; kapanan işletmelerin sebepleri ve çözüm odaklı adımların atılması için önlemler alınması bekleniyor.

Kapanma Nedenleri Araştırılmalı!

Yetkililerden, alınacak olan önlemler kapsamında Gümüşhane’deki işletmelerin karşılaştığı sorunların analiz edilmesi, işletme sahiplerine gerekli desteğin sağlanması ve bununla birlikte yeni iş imkanları yaratılarak, mevcut işletmelerin güçlendirilmesi için ekonomik teşvikler ve eğitim programları gibi çeşitli yöntemlerin hayata geçirilmesi bekleniyor.

Paylaş

YORUMLAR

WordPress: 0
DISQUS:
Ana Sayfa
Video
Ara