Ev.Gümüşhane

‘Türk-İş Verileri Ülkemizdeki Acı Tablonun Özeti Gibi’

Yalçın, DSİ Şube Müdürü oldu
Rektör Zeybek, 2021 yılını değerlendirdi
Gümüşhane’de ambulans kaza yaptı: 2 sağlıkçı yaralandı

İYİ Parti Gümüşhane İl Başkanı Ali Ateş, Türk-İş’in son açıklanan açlık ve yoksulluk verilerinde ki artışta ilişkin değerlendirmede bulundu.

Türk-İş Ekim ayında yaptığı araştırmayla 4 kişilik bir ailenin yoksulluk sınırının 44 bin 573 TL, açlık sınırının ise 13 bin 684 TL’ye yükseldiğini açıkladı. Konu ile ilgili değerlendirmede bulunan İYİ Parti Gümüşhane İl Başkanı Ali Ateş, “Türk-İş’in açıkladığı Ekim ayı verileri ile TÜİK verileri arasındaki fark ülkemizde yaşanan acı tablonun özeti adeta. Hükümetin, vatandaşları kandırmasının kabul edilebilir bir yanı yok. Vatandaş ekonomik olarak yaşanan sıkıntıların farkında ve hükümetten çözüm bekliyor. Hükümet ise vatandaşın söylediklerine kulaklarını kapatarak kendi bildiğini okuyor” dedi.

“VATANDAŞLAR YAŞANAN SORUNLAR KARŞISINDA UNUTULUYOR”

Başkan Ateş, ekonomide kalıcı bir çözüm adımı atılmadığını vurgulayarak, “Bugüne kadar ekonomik anlamda kalıcı bir çözüm adımı atamayan hükümet, bundan sonra da yapacak gibi durmuyor. Seçim zamanı vatandaşlarda yaratılmaya çalışılan algının ne kadar boş olduğunu maalesef acı bir şekilde yaşayarak görüyoruz. Tüm bu sorunlar karşısında unutulan vatandaş, bunun cevabını sandıklarda net bir şekilde verecektir” ifadelerini kullandı.

Paylaş

YORUMLAR

Ana Sayfa
Video
Ara