Ev.Gümüşhane

Öğrenciler sokak hayvanları rehabilitasyon merkezinde

Tomara Şelalesi İlk Kafilesini Ağırladı
Bahçecik Barajı’nda su tutma töreni gerçekleştirildi
Ceylan, Kürtün’de Toprağa Verildi

Öğr. Gör. Dilek Yalçınkaya ve Öğr. Gör. Betül Bahar eşliğinde gerçekleştirilen ziyarette öğrenciler Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’ne büyük ilgi gösterdi. 

Kendilerine eşlik eden Gümüşhane Belediyesi Veteriner Hekimi Uğur Bilgiç tarafından hayvanların bakımı ve tedavi süreçleri hakkında bilgi alan öğrenciler, daha sonrasında ziyaret öncesi kendi imkânları ile satın aldıkları köpek mamasını barınak yetkililerine teslim etti. 

Etkinliğin öğrencilerin toplumsal sorumluluk bilincini arttırmaya yönelik olarak gerçekleştirdiklerini ifade eden Şiran Dursun Keleş Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokul Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Hatice Demirağ yapılan bu etkinliğin gerçekleşmesi için ulaşım desteği sağlayan Şiran Belediye Başkanı Mutlu Özel’e, öğrencileri misafir eden Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi Veteriner Hekimi Uğur Bilgiç’e ve barınak yetkililerine teşekkür etti. 

Etkinliğe katılan yardımsever öğrencileri ve öğretim elemanlarını tebrik eden Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek ise şunları söyledi: “Gümüşhane Üniversitesi olarak öğrencilerimizin sadece akademik bilgi ve becerilerini değil, aynı zamanda toplumsal sorumluluk bilincini de geliştirmelerine katkı sağlayacak etkinliklerin düzenlenmesine büyük önem gösteriyoruz. Barınak yetkilileri tarafından öğrencilerimize sunulan bilgiler, öğrencilerimizin hayvanların bakımı ve tedavi süreçleri hakkında kapsamlı bir anlayış geliştirmelerine yardımcı olmuştur. Bu anlamlı etkinlikten dolayı tüm öğrencilerimizi ve öğretim elemanlarımızı kutluyorum. Etkinliğin gerçekleşmesine katkı sağlayan başta Şiran Belediye Başkanımız Sayın Mutlu Özel olmak üzere, öğrencilerimizi misafir eden Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’ne ve barınak yetkililerine de teşekkür ediyorum.” 

Paylaş

YORUMLAR

WordPress: 0
DISQUS:
Ana Sayfa
Video
Ara