Yusuf Sadık’tan anlamlı hediyeler

Ev.Gümüşhane

Yusuf Sadık’tan anlamlı hediyeler

GÜMOFF’tan 60 öğrenciye mont ve bot
Emekli Memur-Sen Genel Başkanı Küçükkösen Gümüşhane’de
Stadyum 23 Nisan’da doldu taştı

Emekli olduktan sonra köşesine çekilmeyip, Demokrat Gümüşhane Gazetesindeki köşesinde yazdıklarını ve Anadolu’yu Aydınlatanlar kitaplarını imzalayarak hediye etti.

Bir kitabın kaç saatte okunduğunun değil kaç yılda yazıldığının önemini bilenler için “Herkesin hayatta söyleyeceği sözü olmalı” cümlesiyle sunulan “Köşemde Yazdıklarım” isimli kitabı çeşitli gazetelerde yayımlanan bin 787 metinden özenle seçilerek oluşturuldu.

“Bir yolculuk ki sonsuz uzun…” cümlesiyle de dikkatlere sunulan “Anadolu’yu Aydınlatanlar Yusuf Sadık Hayatı- Fikirleri- Yönetim Anlayışı” isimli kitap da Altan Ekmen tarafından Yusuf Sadık’ı bütün yönleriyle anlattığı metinlerden ve kişisel albümünden alınan fotoğraflardan oluşmakta. 

Yusuf Sadık’ın “İki dinleyip bir konuşanlarız” diye nitelendirdiği öğretmen ve eğitim yöneticisi Altan Ekmen tarafından “Söz gider yazı kalır” özdeyişinden esinlenerek 76 yıllık bir yaşam sürecinin kayıt altına alınması olarak nitelendirilebilecek olan çalışma Sadık’ın anlattıkları ve yazdıklarının hassas bir imbikten geçirilerek kaleme alındı.

Paylaş

YORUMLAR

Ana Sayfa
Video
Ara